ـــ خدمات ما ـــ

مشاوره حضوری

کلینیک سعیده سعیدی

مشاوره حضوری یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های مشاوره روان‌شناسی است. یا شاید بتوانیم بگوییم که پرطرف‌دارترین آن‌هاست. در این شکل از مشاوره شما و روانشناس در یک فضای درمانی قرار می‌گیرید. ارتباط چهره‌به‌چهره در این روش باعث می‌شود که برقراری رابطه برای شما به‌مراتب راحت‌تر باشد. و این موضوع تأثیر درمان را تا حدودی افزایش خواهد داد. روان‌شناسان توصیه می‌کنند که برای درمان اختلالات روانی به خصوص و همین‌طور زمانی که نیاز به انجام انواع آزمون‌ها باشد، بهتر است مشاوره به‌صورت حضوری باشد.

مشاوره حضوری

این روزها انواع خاصی از مشاوره روی کار آمده‌اند. مشاوره‌های حضوری، تلفنی و یا آنلاین گاهی اوقات باعث گیج شدن مراجع می‌شوند. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که استفاده از کدام یک از این‌ها بهتر است؟ در بین همه اینها، مشاوره حضوری قدیمی‌ترین نوع مشاوره است. در این روش شما و روانشناس بدون استفاده از تلفن و اینترنت و به‌صورت حضور فیزیکی، جلسه درمان را تجربه خواهید کرد.

مزایای مشاوره حضوری

اصلی‌ترین سؤالی که باید به آن جواب بدهیم این است که مشاوره حضوری چه مزایایی دارد؟ یا به‌عبارت‌دیگر چرا باید این شکل از مشاوره را انتخاب کنیم. در جواب این سؤال ما تعدادی از مزایای مشاوره حضوری را بررسی خواهیم کرد. این مزایا به شرح زیر هستند.

1- احساس راحتی بیشتر

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که برقراری ارتباط چهره به چهره برای‌تان راحت‌تر از ارتباط‌های مجازی باشد. بسیاری از ما نمی‌توانیم از پشت تلفن یا اینترنت به کسی که آن طرف خط ایستاده اعتماد کنیم. یا شاید صحبت‌کردن راحت از حرف‌های دلتان در این روش تا حدودی مشکل باشد. با توجه به اینکه این موضوع می‌تواند رابطه درمانی را خراب کند. و در نهایت تأثیر درمان را کاهش بدهد بهتر است که در این شرایط از مشاوره حضوری استفاده کنید.

2- گاهی اوقات مشاوره حضوری تنها راه‌حل است

در بعضی از شرایط استفاده از مشاوره حضوری تنها راه‌حلی است که وجود دارد. برای مثال درمان بیماری‌هایی مثل اضطراب نیاز دارد که شما و درمانگر در کنار هم باشید. در این شرایط درمانگر روش‌های آرام‌سازی را به شما آموزش می‌دهد؛ و هنگامی که شما آن‌ها را انجام می‌دهید روی کارتان نظارت خواهد داشت. طبیعتاً در این شرایط امکان استفاده از انواع دیگر مشاوره وجود نخواهد داشت.

3- استفاده از آزمون‌های روان‌شناختی

انجام آزمون‌های روان‌شناسی یکی دیگر از دلایلی است که مشاوره حضوری را بهتر از سایر انواع مشاوره می‌کند. اگرچه بسیاری از تست‌ها به‌صورت آنلاین نیز قابل‌استفاده هستند اما بسیاری دیگر نیز نسخه آنلاین معتبری ندارند. به‌علاوه برخی از آزمون‌ها مثل تست‌های هوش نیاز به این دارند که شما فعالیت‌هایی را به‌صورت عملی انجام دهید. به همین خاطر در این شرایط لازم است که از جلسات حضوری استفاده کنید.

4- ارائه اطلاعات بیشتر  به درمانگر

روان‌شناسان تنها از صحبت‌های شما اطلاعات به دست نمی‌آورند. شکل نشستن شما در جلسه، نوع پوشش، ارتباط چشمی که با روان‌شناس برقرار می‌کنید و بسیاری از مسائل دیگر در تصمیم‌گیری روان‌شناس برای نوع اختلال شما تأثیر دارند. در حقیقت تمامی این مسائل راجع به شما و مشکل‌تان به روان‌شناس اطلاعاتی می‌دهند. طبیعتاً وقتی شما از انواع دیگر مشاوره استفاده می‌کنید امکان به‌دست‌آوردن این اطلاعات برای روان‌شناس سخت خواهد شد.

برای چه مسائلی مشاوره دریافت کنیم؟

هر کسی در ارتباط با مسائل مختلف ممکن است نیاز به دریافت مشاوره داشته باشد. مشاوره در زمینه های خانواده، ازدواج، کودک، چاقی ، مشکلات جنسی، اعتیاد، خیانت، زناشویی، استرس و اضطراب، افسردگی، طلاق، نوجوان، تغییرات اساسی در زندگی و…. ارائه می‌شود. بنابراین اگر در هر کدام از زمینه های ذکر شده دچار سردرگمی و تعارض شده‌اید، حتما برای دریافت مشاوره به متخصصین مجرب مراجعه نمایید. 

خیلی از افراد بدلیل اضطراب ، پر مشغله بودن ، عدم تمرکز در محیط منزل یا کار ، یا حتی به این دلیل که نمی دانند چگونه باید شروع به صحبت کنند و افرادی که برای برقراری ارتباط و اعتماد نیاز به صحبت از نزدیک دارند این روش مفید است.

جهت مشاوره حضوری اینجا کلیک کنید 

تعداد جلسات و زمان مشاوره حضوری

اینکه شما به چند جلسه درمانی نیاز داشته باشید و هر جلسه چه مقدار طول بکشد به عوامل بسیاری مثل نوع مشکل شما و روشی که برای درمان انتخاب شده است ارتباط دارد. بااین‌حال به طور معمول هر جلسه روان‌شناسی یک ساعت ادامه خواهد داشت. 

توجه: با پیشرفت تکنولوژی و تحقیقات بر درمانهای از راه دور ، تکنیک های بسیاری برای انجام مشاوره از راه دور وجود دارد که کمک می کند ، روان درمانی با همان کیفیت در افرادی که توانایی حضور در کلینیک را ندارند صورت گیرد.

نکته : مشاوره روانشناسی اگر موردی نیست و قرار است تغییری در رفتار شما بوجود آورد مثل درمان چاقی ، لازم است هر هفته با مشاور خود در ارتباط باشید . فاصله افتادن بین جلسات باعث بازگشت مغز به حالت قبلی و فراموش شدن آموزش ها می شود. 

در طول سالها باورها ، رفتارها ، مکانیزم های دفاهی ناسازگار در ما شکل گرفته که ماحصل اشتباهات خانواده ، عدم یادگیری مهارتهای زندگی ، تداوم بخش های محیطی و… بوده . چگونه توقع داریم با یک ساعت در هفته این آسیب ها درمان شود و رفتار درست جایگزین شود . پس نیاز به مداومت ، تمرین ، تکرار و حتی شکست داریم.

اطلاعات مورد نیاز جهت شروع رواندرمانی
  • اگر قرار است روان درمانی طولانی مدت داشته باشید بهتر است روز و ساعت خاصی را فیکس نمایید تا نظم درستی را در درمان در پیش بگیرید

  • اگر دچار اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها هستید میتوانید چند جلسه برای چند هفته را در سایت رزرو نمایید تا مجبور به شرکت در جلسات شوید.
  • درصورت عدم برقراری ارتباط در روز و ساعت مقرر اعتبار شما صفر میشود
  • هرگونه تغییر در ساعت یا روز تماس خود را 24 ساعت قبل از طریق پیامک به شماره موجود در سایت پیامگ یات واتس اپ بفرمایید
  • از ارتباط بدون وقت قبلی با مشاور به صورت تلفنی یا پیامک یا واتس اپ خودداری فرمایید (همانطور که در زمان مشاوره شما ، توقع دارید حواس مشاور با شما باشد با تماس خارج از نوبت باعث ایجاد تداخل در مشاوره سایر افراد خواهید شد .
  • هدف مشاور و مراجع بالابردن کیفیت زندگی شما است که در این مسیر خودتون هم باید همکاری فرمایید. یعنی در جلسه حضور یابید ، تا جایی که می شود تکالیف را انجام دهید ، در جلسات پویا باشید ، اگر نیاز به درمان جانبی مثل دارودرمانی ، هیپنوتیزم ،خودهیپنوتیزمی ، نوشتن تکالیف و… بود ، جهت تسریع در روند درمان همکاری فرمایید
  • در دنیای پرسرعت فعلی لازم است به درمان سرعت بخشید تا شما بزرگسال سالم خود را بسازید و بتوانید والد ، کارمند و همسر موفق تری باشید و اطرافیان نیز در کنار شما احساس امنیت کنند.

جهت شروع مشاوره اینجا کلیک کنید

اگر زمان مطالعه متن را ندارید . این وویس را گوش دهید

 

 زمان حدودی مطالعه متن ۱۲ دقیقه

جهت مطالعه مقالات نوشته شده توسط خانم سعیدی 

کلیک کنید

سایر خدمات