ـــ خدمات ما ـــ

مشاوره آنلاین ، تلفنی ، تصویری

کلینیک سعیده سعیدی

این روزها انواع خاصی از مشاوره روی کار آمده‌اند. مشاوره‌های حضوری، تلفنی و یا آنلاین گاهی اوقات باعث گیج شدن مراجع می‌شوند. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که استفاده از کدام یک از این‌ها بهتر است؟

کدام یک از روش‌های مشاوره را انتخاب کنیم؟

وقتی راجع به انواع روش‌های مشاوره صحبت می‌کنیم هرکدام مزایایی دارند که ممکن است توجه شما را به خود جلب کنند. به همین خاطر این سؤال پیش می‌آید که بالاخره کدام روش را برای مشاوره انتخاب کنیم؟ مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که خوب بودن یک روش مشاوره به معنای بد یا نامناسب بودن سایر روش‌ها نیست. هرکدام از روش‌های مشاوره مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. برای مثال در مشاوره حضوری اگرچه شما ارتباط بهتری با درمانگر برقرار می‌کنید بااین‌حال همیشه این امکان وجود ندارد که بتوانیم خودمان را به مراکز درمانی برسانیم. یا شاید شما نیاز داشته باشید راجع به یک موضوع خیلی سریع اطلاعات به دست بیاورید و امکان صبر کردن تا جلسه بعدی مشاوره برایتان وجود نداشته باشد.

به‌علاوه تمامی روش‌های مشاوره از نظر علمی تأیید شده‌اند. این به معنای آن است که استفاده از تمامی این روش‌ها می‌تواند به رفع مشکل شما و درمان‌تان کمک کند. به همین خاطر برای انتخاب روش مشاوره بهتر است قبل از هر چیز به شرایط خود و هدفی که از درمان دارید دقت کنید. به‌علاوه شما می‌توانید با کمک‌گرفتن از یک مشاور متخصص راجع به مشکلی که دارید و بهترین روش برای درمان آن مشورت بگیرید.

مشاوره آنلاین برای چه کسانی مناسب است ؟

 • در دنیای امروزه برای کاهش هزینه های رفت و آمد،
 • برای افرادی که از محل کلینیک دور هستند ،
 • افرادی که نمیخواهند خانواده شان در جریان قرار بگیرند که مشاوره میروند ،
 • مادران دارای فرزند کوچک
 • افراد دارای بیماری جسمی
 • افرادی که مشاغل پرمشغله دارند
 • کاهش اتلاف وقت در ترافیک
 • حتی خسته بودن برای رفتن به کلینیک و تمایل به استراحت بدنی
 • پرداخت هزینه پایین تر نسبت به حالت حضوری (در تعرفه سازمان نظام روانشناسی تمام حالتهای مشاوره تعرفه یکسانی دارند اما به جهت رفاه حال عزیزان کم درآمد و افرادی که خانواده آنها در پرداخت هزینه ها همکاری نمی کنند مبلغ کمتری را لحاظ کردم )

انواع مشاوره آنلاین چیست ؟

در این سایت می توانید از چند مدل مشاوره غیرحضوری استفاده فرمایید

1- تلفني : 

از طریق صفحه نوبت دهی ، روی انتخاب سرویس کلیک می کنید،

مشاوره تلفنی 30 دقیقه ای را انتخاب می کنید (اگر بیش از نیم ساعت نیاز دارید ، میتوانید چندبار وقت بگیرید )

دکمه بعدی را زده و روز وساعت مورد نظر خود را فیکس میکنید

پس از پرداخت و دریافت پیامک تایید وقت در روز و ساعت مقرر با شماره تماس می گیرید

2- مجازی :

از طریق صفحه نوبت دهی ، روی انتخاب سرویس کلیک می کنید و مجازی را انتخاب فرمایید .

در این نوع مشاوره از طریق پیامک یا اپلیکیشن های مجازی می توانید مساله خود را به صورت متن و فایل صوتی برای مشاور ارسال فرمایید و در طول مدت مشاوره با هم از طریق چت به درمان بپردازید.

تجربه سالهای فعالیت من نشان داد ، این روش کارآمد است مخصوصا برای افرادی که دوست دارند جلسات مشاوره را چندبار بررسی کنند یا بعدا نکته برداری نمایند.

با اینکه به همان اندازه مشاوره تلفنی انرژی می گیرد، اما مبلغ کمتری را برایش قراردادم تا کمکی به قشر کم درآمد نیز شود . (طبق تعرفه سازمان نظام روانشناسی فرقی بین قیمت انواع مشاوره وجود ندارد )

3- تصویری :

در حالت تصویری با کیفیت مشاوره حضوری میتوانید درمان خود را انجام دهید.

از طریق صفحه نوبت دهی ، روی انتخاب سرویس کلیک می کنید، و مشاوره تصویری را انتخاب فرمایید.

جهت مطالعه مزایای مشاوره حضوری اینجا کلیک کنید 

می توانید در زمانهای مختلف از میکس انواع مشاوره کمک بگیرید ، یعنی اگر روزی نتوانستید مشاوره تلفنی بگیرید ، مجازی را انجام دهید تا فاصله در درمان بوجود نیاید .

برای چه مسائلی مشاوره دریافت کنیم؟

هر کسی در ارتباط با مسائل مختلف ممکن است نیاز به دریافت مشاوره داشته باشد. مشاوره در زمینه های خانواده، ازدواج، کودک، چاقی ، لاغری ، فوبیا ، مشکلات جنسی، اعتیاد، خیانت، زناشویی، استرس و اضطراب، افسردگی، طلاق، مسایل کودک و نوجوان، تغییرات اساسی در زندگی و…. ارائه می‌شود. بنابراین اگر در هر کدام از زمینه های ذکر شده دچار سردرگمی و تعارض شده‌اید، حتما برای دریافت مشاوره به متخصصین مجرب مراجعه نمایید. 

انجام مشاوره به این صورت خیلی دلپذیر و آسان است و از لحاظ اثربخشی کاملا پاسخگوی نیاز درمانجو برای کاهش رنج و ایجاد تغییر می باشد .
با تکنیک های مشاوره تلفنی و متدهای جدید ، درمانگران میتوانند از سراسر دنیا درمانجویان خود را راهنمایی و درمان نمایند

جهت مشاوره آنلاین  اینجا کلیک کنید 

تعداد جلسات و زمان مشاوره 

اینکه شما به چند جلسه درمانی نیاز داشته باشید و هر جلسه چه مقدار طول بکشد به عوامل بسیاری مثل نوع مشکل شما و روشی که برای درمان انتخاب شده است ارتباط دارد. بااین‌حال به طور معمول هر جلسه روان‌شناسی یک ساعت ادامه خواهد داشت.

توجه: با پیشرفت تکنولوژی و تحقیقات بر درمانهای از راه دور ، تکنیک های بسیاری برای انجام مشاوره از راه دور وجود دارد که کمک می کند ، روان درمانی با همان کیفیت در افرادی که توانایی حضور در کلینیک را ندارند صورت گیرد.

نکته : مشاوره روانشناسی اگر موردی نیست و قرار است تغییری در رفتار شما بوجود آورد مثل درمان چاقی ، لازم است هر هفته با مشاور خود در ارتباط باشید . فاصله افتادن بین جلسات باعث بازگشت مغز به حالت قبلی و فراموش شدن آموزش ها می شود. 

در طول سالها باورها ، رفتارها ، مکانیزم های دفاهی ناسازگار در ما شکل گرفته که ماحصل اشتباهات خانواده ، عدم یادگیری مهارتهای زندگی ، تداوم بخش های محیطی و… بوده . چگونه توقع داریم با یک ساعت در هفته این آسیب ها درمان شود و رفتار درست جایگزین شود . پس نیاز به مداومت ، تمرین ، تکرار و حتی شکست داریم.

اطلاعات مورد نیاز جهت شروع رواندرمانی
 • اگر قرار است روان درمانی طولانی مدت داشته باشید بهتر است روز و ساعت خاصی را فیکس نمایید تا نظم درستی را در درمان در پیش بگیرید
 • اگر دچار اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها هستید میتوانید چند جلسه برای چند هفته را در سایت رزرو نمایید تا مجبور به شرکت در جلسات شوید.
 • درصورت عدم برقراری ارتباط در روز و ساعت مقرر اعتبار شما صفر میشود
 • هرگونه تغییر در ساعت یا روز تماس خود را 24 ساعت قبل به شماره موجود در سایت پیامک یا واتس اپ بفرمایید.
 • از ارتباط بدون وقت قبلی با مشاور به صورت تلفنی یا پیامک یا واتس اپ خودداری فرمایید (همانطور که در زمان مشاوره شما ، توقع دارید حواس مشاور با شما باشد با تماس خارج از نوبت باعث ایجاد تداخل در مشاوره سایر افراد خواهید شد .
 • هدف مشاور و مراجع بالابردن کیفیت زندگی شما است که در این مسیر خودتون هم باید همکاری فرمایید. یعنی در جلسه حضور یابید ، تا جایی که می شود تکالیف را انجام دهید ، در جلسات پویا باشید ، اگر نیاز به درمان جانبی مثل دارودرمانی ، هیپنوتیزم ،خودهیپنوتیزمی ، نوشتن تکالیف و… بود ، جهت تسریع در روند درمان همکاری فرمایید
 • در دنیای پرسرعت فعلی لازم است به درمان سرعت بخشید تا شما بزرگسال سالم خود را بسازید و بتوانید والد ، کارمند و همسر موفق تری باشید و اطرافیان نیز در کنار شما احساس امنیت کنند.

جهت مشاوره و شروع درمان اینجا کلیک کنید

اگر زمان مطالعه متن را ندارید . این وویس را گوش دهید

 

 زمان حدودی مطالعه متن ۱۲ دقیقه

سایر خدمات